Laserowe cięcie blach – jakie niesie korzyści?

projektowanie maszyn przemysłowych, projektowanie systemów automatyki, Relokacja maszyn, remonty maszyn przemysłowych, Robotyka

Cięcie blach laserem jest wykorzystywane do uzyskania określonego kształtu różnego rodzaju materiałów. Obróbka tego typu jest niezwykle precyzyjna, a co za tym idzie popularna w przemyśle. Proces ten możliwy jest dzięki energii, jaką wytwarza wiązka laserowa. Energia wiązki wykonuje cięcie blach poprzez stopienie, stopienie i odparowanie lub stopienie i spalanie materiału. Jeśli potrzebujesz skorzystać z tego rodzaju usług – najlepszym wyborem jest MTA Automatyka!

Cięcie blach – zalety

 • Proces cięcia blach jest wyjątkowo szybki – trwa kilka sekund. Wyprodukowane w ten sposób elementy w większości przypadków nadają się do użytku i instalacji.
 • Wyjątkowo duże wykorzystanie materiału – precyzja, z jaką działa laser jest wyjątkowa. Pozwala to zaoszczędzić i wytworzyć niewielką ilość odpadów. Dzieje się tak ze względu na to, że laser potrafi niemal całkowicie zużytkować blachę poddaną obróbce
 • Obróbka wykonana przy cięciu laserem – jest idealna. Nie są potrzebne dodatkowe obróbki materiałów. Nie ma na nich nierówności, a ich powierzchnia jest płaska, gładka i jednolita.
 • Nowoczesna metoda – laserowe cięcie blach wykonuje się za pomocą najnowocześniejszych technologii. A co za tym idzie, możemy ciągle udoskonalać tę metodę i skoordynować odpowiednio do potrzeb aktualizującego się rynku oraz przemysłu.
 • Możliwość cięcia laserowego różnorodnych materiałów – da się obrobić wiele gatunków stali, aluminium, miedź, szkło, drewno czy tworzywa sztuczne. Taka wielowymiarowość powoduje, że z cięciem laserowym mamy do czynienia z wielu przedsiębiorstwach, branżach i sektorach.
 • Trwałość urządzeń laserowych – powoduje, że części laserowe, które wykonują cięcia, nie muszą być wymieniane. Dzięki temu urządzenie jest tak samo wydajne przez znaczną ilość czasu.

Cięcie blach – 3 sposoby wykonania

 1. Cięcie reaktywne – zależnie od materiału stosuje się strumienie tlenu i mieszaniny chemiczne zawierające argon lub tlen. W ten sposób powstaje ciepło, które sprawia, że cięcie laserem jest bardziej efektywne niż inne rodzaje obróbki.
 2. Cięcie z wykorzystaniem pęknięć. Obróbka, która opiera się na wykonaniu przerw w materiale. Możliwe jest to dzięki wiązkom laserowym, które sprawiają, że dany fragment powierzchni metalu osiąga bardzo wysoką temperaturę. Stosuje się tę metodę głównie w materiałach powyżej grubości 1 mm.
 3. Cięcie – stan ciekły. Metoda wykorzystywana głównie w takich metalach jak: aluminium, magnez, kobalt czy tytan – czyli stosuje się je wszędzie tam, gdzie występują metale wysokich stopów. Ten sposób cięcia pozwala dokładnie oczyścić powierzchnię.

Laserowe Cięcie blach w MTA Automatyka Przemysłowa to gwarancja:

 • Doświadczenia – dwie dekady w dziale automatyki i robotyki,
 • Wiedzy – nasi specjaliści posiadają kompetencje, poparte różnymi certyfikatami i od 20 lat usprawniają procesy produkcyjne,
 • Kompleksowości – oferujemy szeroki zakres działań. Od przedstawienia koncepcji aż do profesjonalnego montażu maszyn u Klienta.
 • Rozwoju – Nowe wyzwania nas motywują do jeszcze bardziej efektywnej pracy. Nasze portfolio i zakres usług są coraz większe.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *