Zastosowanie laserów w produkcji masowej

Gięcie blach, Laserowe cięcie blach, linie produkcyjne, modernizacja maszyn przemysłowych, programowanie robotów

Metal to jeden z surowców najpowszechniej wykorzystanych w produkcji masowej. Najczęściej są to różne rodzaje stopów stali i aluminium, które znajdują swoje zastosowanie w produkcji profili, rur, a następnie większych konstrukcji. Wykonanie tych elementów na masową skalę wymaga jednak odpowiednich technologii, wśród których wiodącą rolę zaczynają odgrywać laserowe maszyny do cięcia, które w największym stopniu wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wiążącym się z tym typem produkcji.

 • Szybka praca – wytwarzanie ogromnej ilości sztuk wymaga błyskawicznej, zautomatyzowanej produkcji,
 • Wysoka jakość wyrobów – precyzja i estetyka każdego detalu to cecha wyróżniająca komponenty powstałe w wyniku wysokiej precyzji cięcia laserowego.
 • Powtarzalność – zaawansowane technologie pozwalają na uzyskanie precyzyjnie wykonanych elementów o zadanych parametrach,
 • Niskie koszty produkcji – energooszczędność tych rozwiązań oraz niskie koszty eksploatacyjne przekładają się na przystępną cenę wytwarzania,
 • Precyzja wytwarzania – jakkolwiek skomplikowany byłby element, laser wycina go dokładnie według wzoru, co pozwala uzyskać precyzyjne elementy oraz nieduże i dokładne otwory.
 • Niska ilość odrzutów – wszystkie elementy są przygotowane zgodnie z zadanymi parametrami.
 • Oszczędzanie materiału – pozwala na zaplanowanie optymalnego wykorzystania arkusza blachy.
 • Wysokiej jakości krawędzie od razu po cięciu – nie wymaga poniesienia wydatków na dodatkowe szlifowanie.

Cechy budowy lasera sprzyjające produkcji masowej

 • głowica tnąca – element decydujący o wydajności i niezawodności systemu laserowego, odporny na zabrudzenia, wytrzymały i energooszczędny.
 • korpus – kompozytowy tłumi drgania oraz gwarantuje dokładność na poziomie urządzeń pomiarowych. Wykonany z materiału świetnie tłumiącego drgania, odporny na działanie warunków atmosferycznych, o wysokiej pojemności ciepła i niskim współczynniku temperaturowym,
 • trawersa – wykonana ze stali z najwyższą precyzją, zapewnia wysoką dokładność cięcia. Poddawana niezwykle dokładnej obróbce zachowuje dokładność cięcia i sztywność nawet przy dużych przyspieszeniach, które jest w stanie osiągnąć dzięki precyzyjnie wykonanym prowadnicom.
 • silniki liniowe – o świetnej dynamice, są bezobsługowe i praktycznie się nie zużywają. Zainstalowane we wszystkich osiach systemu, dają gwarancję wysokiej dynamiki i dokładności, zapewniając utrzymanie parametrów przez cały okres używania maszyny.
 • liniały absolutne – pozwalają na ustalenie położenia elementów roboczych w maszynie, powodując, że wycinarka jest gotowa do działania natychmiast po włączeniu zasilania. Zwiększa dokładność i dynamikę cięcia, redukuje przestoje do minimum gdyż nie wymaga referowania. Zapewnia tym samym świetną kontrolę nad procesem cięcia.
 • laser – źródło mocy tnącej urządzenia, cechuje się wysoką sprawnością energetyczną i wydajnością. Wyróżnia go energooszczędność, bezawaryjność, łatwość obsługi oraz kompaktowość.

E-mta – automatyka przemysłowa i robotyka

E-mta to doświadczona firma specjalizująca się w automatyce przemysłowej, robotyce, projektowaniu maszyn i urządzeń przemysłowych, szafach sterowniczych, relokacji maszyn oraz remontach i modernizacji maszyn przemysłowych. Nasze kompleksowe doświadczenia z zakresu automatyki przemysłowej i robotyki pozwalają nam świadczyć szereg wymienionych usług na najwyższym poziomie. Naszych klientów obsługujemy na terenie województwa dolnośląskiego i całego kraju.

Jeśli szukasz rozwiązania łączącego szybkość i precyzję pracy, laser jest rozwiązaniem na miarę Twoich potrzeb. Skorzystaj z możliwości wprowadzenia swojej produkcji na nowy poziom, zlecając swoje prace związane z laserowym wycinaniem niezbędnych komponentów doświadczonemu wykonawcy, jakim jest E-mta. Samodzielnie odbierzemy materiały, a następnie szybko, tanio i wydajnie wytniemy potrzebne elementy i dostarczymy je we wskazane miejsce. Skontaktuj się z nami, aby poznać ofertę obróbki metali dopasowaną do potrzeb Twojej technologii!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *