MTA Automatyka Przemysłowa

automatyka przemysłowa, budowa maszyn, laserowe cięcie blach, programowanie robotów, relokacja maszyn

Zajmujemy się usprawnieniem procesów produkcyjnych i  dostosowywaniem maszyn lub linii technologicznych do wymagań minimalnych. Tworzymy także od podstaw maszyny i urządzenia, a w razie potrzeby przeprowadzamy ich remonty, modernizacje i relokacje.

MTA Automatyka Przemysłowa to firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w automatyce i robotyce. Zajmujemy się usprawnieniem procesów produkcyjnych i  dostosowywaniem maszyn lub linii technologicznych do wymagań minimalnych. Tworzymy także od podstaw maszyny i urządzenia, a w razie potrzeby przeprowadzamy ich remonty, modernizacje i relokacje. 

Automatyka przemysłowa, którą oferuje nasza firma, obejmuje praktycznie każdy etap produkcji. Główną zaletą zastosowania automatyki jest wydajniejsza i tańsza produkcja.

– Zaprojektujemy i zbudujemy specjalistyczne maszyny, które nie tylko odciążą człowieka w najtrudniejszych etapach, ale niekiedy całkowicie go zastąpią.                

– Zaprogramujemy maszynę tak, by wykonywała bardzo precyzyjne czynności, bez ryzyka błędu skutkującego wadą wyrobu. Urządzenia, w przeciwieństwie do człowieka, nie popełniają błędów w wyniku pośpiechu, nieuwagi czy zmęczenia.  

– Zautomatyzujemy produkcję dla bezpieczeństwa i wygody pracy. Maszyny są w stanie wykonywać swoje czynności nawet w ekstremalnych warunkach, w których ludzkie możliwości się kończą. Mogą pracować w skrajnie wysokich lub niskich temperaturach, w radioaktywnym lub skażonym terenie.

– Dzięki wykorzystaniu komputerów, umożliwimy monitorowanie na bieżąco przebiegu produkcji, co z kolei ułatwi planowanie kolejnych etapów i realizację kolejnych zleceń. 

Zautomatyzowanie procesów produkcyjnych pozwoli na większe wykorzystanie potencjału maszyn przy mniejszym udziale człowieka. 

– Wdrożymy odpowiednio wybrane rozwiązania na każdej linii produkcyjnej, co ułatwi  podniesienie jakości i ilości produktów oraz tempa ich wytwarzania, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji. 

– Użyjemy najnowocześniejszej technologii, która pozwali w pełni dostosować rozwiązania automatyzacyjne do potrzeb każdej linii produkcyjnej, z uwzględnieniem: wielkości przestrzeni, wydajności produkcji, liczby osób do obsługi produkcji oraz limitów finansowych przeznaczonych na wdrożenie automatyzacji w danej firmie. 

Automatyzacji produkcji służą maszyny i roboty, które wraz ze współpracującymi urządzeniami czy maszynami, tworzą systemy automatyki. Do systemów automatyki można zaliczyć maszyny do montażu, transportu, magazynowania produktów, a nawet całe linie montażowe. Automatyzacja produkcji to nowoczesne rozwiązanie, które znacznie usprawnia pracę, pozwala na o wiele dokładniejsze wytworzenie konkretnego produktu lub jego części, w ściśle określonym czasie. Na linie produkcyjne, oprócz pracowników, składają się również maszyny, więc przedsiębiorcy otrzymują zdwojoną siłę do pracy, a koszty inwestycji w te maszyny szybko się zwracają. 

Odpowiednio zaprojektujemy i zaprogramujemy linię produkcyjną, która do minimum ograniczy konieczność ingerencji ludzkich rąk. Pracownik zajmować się będzie tylko tym, co konieczne.

– Wprowadzimy możliwość kontrolowania i monitorowania procesów przemysłowych na wszystkich jego etapach, a to jest gwarancja jednolitości i jakości produktów.

– Poprzez automatyzację zmniejszymy zaangażowanie w produkcję człowieka, w znacznym stopniu eliminując możliwość wystąpienia błędów ludzkich. 

Pojęcie automatyki przemysłowej odnosi się jednak nie tylko do urządzeń pracujących w zakładach, lecz też do budowy tych maszyn. 

W zakresie automatyki przemysłowej zajmujemy się:

– Systemów automatyki

– Budowaniem maszyn

– Modernizacją obecnych układów

– Optymalizacją

– Programowaniem i uruchamianiem maszyn

Działamy kompleksowo, od pomysłu, przez wytworzenie gotowego produktu, aż po montaż u klienta. Każde zadanie realizowane jest według określonych etapów: tworzenie projektu elektrycznego, budowa układu, programowanie, uruchamianie i testy. W pracy pomaga nam oprogramowanie EPLAN Electric P8, które jest spójnym, zintegrowanym i szybkim  systemem inżynieryjnym do precyzyjnego planowania i projektowania elektrotechniki dla maszyn i instalacji. Oprogramowanie obsługuje wiele różnych metod inżynieryjnych.

Środowiskiem projektowym dla tworzenia naszych maszyn jest TIA Portal, który umożliwia integrację narzędzi do projektowania paneli operatorskich HMI, SCADA, sterowników PLC SIMATIC oraz napędów w ramach jednego projektu. Ujednolicony wygląd edytorów programowych oraz dostęp do wspólnej bazy danych projektowych, ułatwia i przyśpiesza tworzenie projektów.

Nasz zespół tworzą wykwalifikowani specjaliści, którzy stawiają na rozwój, innowacje i ciągłe doskonalenie swoich umiejętności. Progresywne myślenie, w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem, pozwala nam na podejmowanie coraz to nowych wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *